Ubezpieczenia NNW Szkolne
Wypadki chodzą po ludziach, a zwłaszcza po dzieciach. Niestety.
Nasze żywe i ciekawe świata pociechy mają wyjątkową zdolność do wyrządzania sobie krzywdy – począwszy od drobnych urazów, takich jak przecięcie skóry palców podczas przygotowywania kanapki, skończywszy na skomplikowanych złamaniach powstałych w trakcie uprawiania sportu. Możemy oczywiście załamywać ręce i owinąć nasze dzieci folią bąbelkową, tylko że to tak naprawdę żadne rozwiązanie.
Warto natomiast być w tym przypadku przezornym i zadbać o odpowiednią ochronę ubezpieczeniową dziecka. Dobrze skomponowane składowe takiej polisy mają dwie najważniejsze cechy:
- pozwalają otrzymać świadczenie stanowiące w zasadzie zadośćuczynienie za doznany uraz (a wszyscy dobrze wiemy, że nagroda za dzielność po wypadku czy za trudy hospitalizacji bezwzględnie należy się każdemu dziecku :),
- pozwalają na pokrycie niezbędnych kosztów leczenia i rehabilitacji, a także kosztów różnego rodzaju środków pomocniczych takich jak kule, ortezy, czy wszelkiego typu stabilizatory.

Musimy mieć świadomość, że koszty leczenia są wysokie, a terminy oczekiwania na wiele usług w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia mogą przyprawić o zawrót głowy nawet człowieka, któremu nic nie dolega. Jedną z najważniejszych składowych w ubezpieczeniu dziecka, o ile nie najważniejszą, jest więc świadczenie, które umożliwi skorzystanie z płatnej opieki zdrowotnej po wypadku (np. badań USG, rezonansu magnetycznego, zabiegów rehabilitacyjnych, odbudowy zębów po urazie itd.) i otrzymanie zwrotu za poniesione na nią koszty. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku rehabilitacji, która jeśli nie będzie odwlekana w czasie ze względu na długie terminy oczekiwania, pozwoli dziecku na szybsze dojście do pełnej sprawności. A prywatne koszty leczenia nie są niskie, dlatego tak ważne jest, by wybrać wariant polisy uwzględniający jak najwyższe sumy ubezpieczenia na to właśnie ryzyko.

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz zakres, jakiego potrzebuje Twoje dziecko. Znajdź dla niego plan B… tak na wszelki wypadek.

Kup Ubezpieczenie

Potrzebujesz pomocy?

Kliknij w ikonkę i zadzwoń - pomożemy.